Новини МЗНН

У Держрезерві презентували перший варіант законопроекту про мінімальні запаси нафти та нафтопродуктів

Перший варіант законопроекту щодо створення та зберігання мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів в Україні готовий. Його основні положення презентували 26 червня на засіданні робочої групи в Держрезерві експерти, відібрані в рамках проекту допомоги Європейського союзу Україні. Про це повідомив Голова Державного агентства резерву України Вадим Мосійчук.

У Держрезерві за підтримки офісу ЄС в Україні розпочато роботу над Законопроектом «Про мінімальні запаси нафти та нафтопродуктів»

16 квітня відбулося чергове засідання Робочої групи, на якому розглянули поточний стан справ з імплементації Директиви 2009/119/ЕС.

 

Держрезерв заручився підтримкою Литви в питаннях реформування системи та формування МЗНН

Литва підтримує реформи, які відбуваються в системі Держрезерву України, та готова  надавати технічну та юридичну підтримку, консультувати в надважливих для України та Держрезерву питаннях імплементації Директиви 2009/119/ЄС. Такий результат офіційного візиту делегації Литовської Республіки на чолі з міністром енергетики Жігімантасом Вачунасом до Держрезерву України. Про це після зустрічі повідомив Голова Державного агентства резерву України Вадим Мосійчук. 

Українські та європейські експерти вкотре обговорили проблеми створення мінімальних запасів нафти на нафтопродуктів в Україні

2 березня 2018 року голова держрезерву Вадим Мосійчук взяв участь у круглому столі «Проблеми формування в Україні мінімальних запасів нафти й нафтопродуктів», організаторами якого стали Національний інститут стратегічних досліджень та Комітет Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

Обговорення нагальних питань  по Євродирективі    

5 лютого Голова Держрезерву Вадим Мосійчук взяв участь у зустрічі із Головою Представництва ЄС в Україні Хюгом Мінгареллі щодо обговорення оцінки прогресу та проблемних питань виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Енергетичне Співтовариство схвалило модель МЗНН, обрану для України

27 листопада 2017 року Голова Держрезерву України Вадим Мосійчук на 9 Нафтовому форумі Енергетичного Співтовариства у столиці Сербії Белграді презентував модель формування та фінансування мінімальних запасів нафти (МЗНН) в Україні відповідно до Директиви 2009/119/ЕС. Обрана модель МЗНН була підтримана членами Європейського Енергетичного Співтовариства.  Наступним кроком  буде винесення її на розгляд та затвердження Кабінету Міністрів України.

Визначення моделі формування та фінансування  мінімальних запасів нафти (МЗН) в Україні

8 листопада 2017 року у Державному агентстві резерву України відбулося засідання Робочої групи щодо створення мінімальних запасів нафти і нафтопродуктів відповідно до Директиви 2009/119/ЕС. Головною темою розгляду стала пропозиція групи експертів проекту щодо вибору моделі мінімальних запасів нафти і нафтопродуктів, її функціонування та фінансування, що презентувала старший експерт проекту технічної допомоги ЄС Анастасія Калкавора.

Вивчення європейського досвіду по накопиченню  мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів

З 30 жовтня по 2 листопада 2017 року тривала навчальна поїздка представників Держрезерву до Австрії та Словаччини за затвердженим робочим планом з імплементації Директиви 2009/119/ЕС. Головною метою візиту було вивчення кращого досвіду по накопиченню мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів.

Імплементація Директиви 2009/119/ЕС:  Держрезерв активно рухається вперед

Голова Держрезерву України Вадим Мосійчук взяв участь у засіданні Наглядової ради «Допомога Україні у процесі впровадження реформ у секторі енергетики відповідно до міжнародних зобов'язань країни», яка відбулася під головуванням Заступника Міністра з питань євроінтеграції Наталії Бойко у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України.

У Держрезерві  триває робота по імплементації Директиви 2009/119/EC

Обговорення викликів та завдань стосовно створення стратегічних запасів нафти на нафтопродуктів відповідно до Директиви 2009/119/ЕС стало головною метою зустрічі, яка відбулася в Державному агентстві резерву України 16 червня 2017 року.Участь у засіданні взяли європейські та українські експерти, які були обрані європейською комісією для реалізації проекту, представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Державної служби статистики України, Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, Міністерства оборони України та представниками нафтової промисловості.