Антикорупційні заходи

УВАГА! 

Враховуючи вимоги пунктів 12, 13 розділу IV Порядку підготовки, подання антикорупційних програм на погодження до Національного агентства з питань запобігання корупції та здійснення їх погодження, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 08.12.2017 № 1379 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22 січня 2018 р. за  № 87/31539), та у зв’язку з відмовою у погодженні (непогодженні) Національним агентством з питань запобігання корупції Антикорупційної програми Державного агентства резерву України на 2021-2023 роки Державне агентство резерву України здійснює повторну оцінку корупційних ризиків.

Запрошуємо представників громадськості / експертів залучитись та надати свої пропозиції у термін до 19.10.2021 щодо ідентифікації корупційних ризиків у діяльності Держрезерву та заходів із їх усунення (зменшення) відповідно до зазначеного проєкту Антикорупційної програми та взяти участь у публічному громадському обговоренні, а саме засідання за круглим столом, що заплановано на 21.10.2021 о 12:00 за фізичної присутності у центральному апараті Держрезерву (вул. Пушкінська, 28).

Пропозиції до Антикорупційної програми та кандидатур до участі у засіданні за круглим столом просимо надавати з 01 до 19 жовтня 2021 року на електронну поштову скриньку прес-служби Держрезерву: press@rezerv.gov.ua.

 

 Антикорупційна програма Державного агентства резерву України на 2018-2020 рр.

Повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень

Закону України «Про запобігання корупції»

     Повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції»  працівниками Держрезерву, підприємств, установ, організацій системи Держрезерву (далі – повідомлення про корупцію) може бути як письмовим, так і усним.

     Письмове повідомлення про корупцію може надійти: у скриньку для кореспонденції, на особистому прийомі, через офіційний веб-сайт Держрезерву, електронною поштою, засобами поштового зв’язку.

     У разі направлення повідомлення через скриньку для кореспонденції або поштою на конверті слід робити позначку: «Про корупцію».

   Для прийому повідомлень про корупцію створено електронну поштову скриньку­­­ anticor@rezerv.gov.ua та окрему спеціальну телефонну лінію - (044) 226-22-26. 

     Режим роботи спеціальної телефонної лінії та подачі повідомлень про корупцію через скриньку для кореспонденції: понеділок – четвер: з 9:00 до 18:00, п’ятниця: з 9:00 до 16:45 з щоденною перервою з 12:45 до 13:30.

     На час дії карантинних обмежень режим роботи може бути змінений.

    Форма:    Повідомлення про корупцію .

       УВАГА! Письмові повідомлення про корупцію підлягають розгляду за наявності таких реквізитів:

  • прізвища, ім’я, по батькові особи, яка ймовірно вчинила правопорушення, її посада;
  • тексту повідомлення, що містить інформацію про факти вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, іншого порушення Закону, яка може бути перевірена;
  • прізвища, ім’я, по батькові, адреси та підпису особи, яка надіслала повідомлення (автор повідомлення).

     Звертаємо увагу, що повідомлення, які надходять через електронну поштову скриньку, направляються з підписом автора повідомлення у сканованому вигляді.

     Вимоги до анонімних повідомлень про корупцію та порядок їх розгляду визначаються частиною п’ятою статті 53 Закону України «Про запобігання корупції».

     Відповідно до статті 53 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які за наявності переконання, що інформація є достовірною, повідомили про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону, їх близькі особи перебувають під захистом держави.

 

Початок проведення оцінки корупційних ризиків у діяльності Держрезерву
Антикорупційна стратегія
Конфлікт інтересів (роз’яснення)
Викривачі корупції
Про надання викривачам безоплатної вторинної правової допомоги
Загальні правила етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування
Рішення Конституційного Суду України від 27.10.2020 № 13-р/2020
Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування»
Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо відновлення інституційного механізму запобігання корупції»
Коментарій про відновлення повноважень НАЗК
Роз’яснення з питань декларування
Порядок заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затверджений наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 23 липня 2021 року № 449/21
Порядок інформування про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування, затверджений наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 23 липня 2021 року № 450/21
Порядок інформування Національного агентства з питань запобігання корупції про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, затверджений наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 23 липня 2021 року № 451/21
Типова антикорупційна програма юридичної особи, затверджена рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 02 березня 2017 року № 75, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 09 березня 2017 року за № 326/30194 .
Роз’яснення Національного агентства з питань запобігання корупції від 23.06.2020 № 5 «Щодо правового статусу викривача».
Методичні рекомендації з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та прирівняних до них осіб
Закон України "Про очищення влади"
Закон України "Про Національне антикорупційне бюро України"
Закон України "Про запобігання корупції"
Закон України про "Про доступ до публічної інформації"
Постанова КМУ від 16 листопада 2011 р. N 1195 Про затвердження Порядку передачі дарунків, одержаних як подарунки державі, Автономній Республіці Крим, територіальній громаді, державним або комунальним установам чи організаціям.
Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення" від 07.04. 2011 року N 3207-VI
Закон України "Про державну службу"
Антикорупційні програми.
Типове положення про уповноважений підрозділ (уповноважену особу) з питань запобігання та виявлення корупції, затверджене наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 27 травня 2021 року № 277/21
Закон України «Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві».