27 листопада 2017 року Голова Держрезерву України Вадим Мосійчук на 9 Нафтовому форумі Енергетичного Співтовариства у столиці Сербії Белграді презентував модель формування та фінансування мінімальних запасів нафти (МЗНН) в Україні відповідно до Директиви 2009/119/ЕС. Обрана модель МЗНН була підтримана членами Європейського Енергетичного Співтовариства. Наступним кроком буде винесення її на розгляд та затвердження Кабінету Міністрів України.
Головною метою щорічного нафтового форуму є приведення нафтових галузей країн-членів Енергетичного Співтовариства у відповідність до стандартів і директив ЄС.
Ключовими питаннями цьогорічного Форуму стали:
- Створення Договору про енергетичне співтовариство, пристосованого для майбутнього;
- Нафтові запаси як частина забезпечення енергозабезпечення – останні події в Енергетичному співтоваристві;
- EU MS політика щодо запасу запасів нафти;
- Інфраструктура енергетичного співтовариства;
- Тенденції та проблеми нафтохімічної та нафтопереробної промисловості;
- Зміни клімату та низьковуглецева стратегія: вплив нафти на навколишнє середовище;
- Проблеми з морським паливом;
- Важливість стандартів якості палива для Договірних Сторін Енергетичного Співтовариства.
Нагадаємо, що Державне агентство резерву України є головним виконавцем у впровадженні реформи по формуванню стратегічних запасів нафти та нафтопродуктів. Відповідно до взятих зобов‘язань України щодо імплементації Директиви 2009/119/ЕС мінімальні запаси нафти та нафтопродуктів в обсязі понад 2 млн. тонн. Еквівалента сирої нафти необхідно накопичити до кінця 2022 року. Структура МЗНН, виходячи з фактичної потужності українських НПЗ, буде складатися з 30% нафти та 70% нафтопродуктів. Для управління МЗНН буде створено незалежне Агентство, 70% власності якого буде у держави, 30% у операторів ринку.