Обговорення нагальних питань  по Євродирективі    

Обговорення нагальних питань  по Євродирективі    

                             

5 лютого Голова Держрезерву Вадим Мосійчук взяв участь у зустрічі із Головою Представництва ЄС в Україні Хюгом Мінгареллі щодо обговорення оцінки прогресу та проблемних питань виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Засідання відбулося під головуванням Віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе.

Вадим Мосійчук подякував ЄС за підтримку у просуванні реформ у цій галузі та доповів про стан підготовки проектів нормативно-правових актів щодо створення стратегічних МЗНН та їх подання на розгляд Кабміну. Голова відомства висловив сподівання, що заручившись підтримкою Віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, справа зрушить з місця. Він зазначив, що Держрезерв з експертами плідно попрацювали та вклалися у терміни затвердженого Плану дій. Обрана модель МЗНН була представлена, обговорена та схвалена Енергетичним Співтовариством, а також подана до Мінпаливенерго та  винесена на затвердження на КМУ.

За Робочим планом 2018 рік має стати роком затвердження Кабінетом Міністрів України моделі формування та фінансування МЗНН, а також написання та прийняття Законопроекту «Про стратегічні запаси», внесення змін та доповнень до існуючої законодавчої бази за цим напрямом. І Держрезерв спільно з експертами готові оперативно розпочати роботу над реалізацією цих завдань. Голова Представництва ЄС в Україні також наголосив на якнайшвидшому прийнятті рішення, адже створення МЗНН є насамперед зобов’язанням України відповідно до Угоди про Асоціацію та технічна підтримка з боку ЄС, на разі, триває.