Українські та європейські експерти вкотре обговорили проблеми створення мінімальних запасів нафти на нафтопродуктів в Україні

2 березня 2018 року голова держрезерву Вадим Мосійчук взяв участь у круглому столі «Проблеми формування в Україні мінімальних запасів нафти й нафтопродуктів», організаторами якого стали Національний інститут стратегічних досліджень та Комітет Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

Відкриваючи засідання, директор Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Горбулін наголосив на необхідності імплементації в Україні Директиви 2009/119/ЄС про зобов’язання держав-членів підтримувати мінімальний рівень резервів сирої нафти та нафтопродуктів, адже це одне з найважливіших завдань у сфері гарантування національної безпеки. Такої ж думки і в.о. Голови Комітет Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу Олександр Домбровський, який вважає, що для прийняття нового законопроекту про створення МНЗЗ є і політична воля, і усвідомлення усіма сторонами важливості прийняття рішення.

Голова Держрезерву Вадим Мосійчук  у своєму виступі зазначив, що затвердження моделі створення мінімальних запасів нафти й нафтопродуктів  та ухвалення нормативних актів, необхідних для їхнього формування та розроблення системи управління ними, є пріоритетним для України. На цей час Держрезерв спільно з європейськими експертами провели ряд обговорень із зацікавленими сторонами, розробили модель МЗНН на основі досвіду східноєвропейських країн. Обрана модель МЗНН була представлена та схвалена Енергетичним Співтовариством, а також подана до Мінпаливенерго та  винесена на затвердження на КМУ. «За Робочим планом 2018 рік має стати роком затвердження Кабінетом Міністрів України моделі формування та фінансування МЗНН, а також написання та прийняття Законопроекту «Про стратегічні запаси». І ми спільно з експертами готові оперативно розпочати роботу над реалізацією цього завдання, - зазначив очільник відомства. - Тому немає часу на зволікання, необхідно приймати рішення!»  

Під час засідання свої позиції щодо проблем створення в Україні нафтового та енергетичного резервів висловили також представники влади, бізнесу, громадськості та незалежні експерти. У ході дискусії були висловлені сподівання, що найближчим часом імплементації Директиви 2009/119/ЄС перейде від кабінетних обговорень та бюрократичних зволікань до реальних дій.

Нагадаємо, що створення запасів нафти та нафтопродуктів передбачається завершити до кінця 2022 року.