Нові перевірки Держрезерву – чергове цькування перед прийняттям рішення про підпорядкування безпосередньо Кабміну

Офіційна позиція Державного агентства резерву України.

Держрезерв вкотре перевіряють.  Сьогодні, 17 квітня із самого ранку в центральний офіс та на підприємства «Златодар» (м. Золотоноша) та «Хлібна база №85» (Харківська обл.) завітали слідчі прокуратури м. Києва разом із співробітниками СБУ.

Офіційна причина перевірок - славнозвісне рішення Печерського суду про виїмку документів щодо переміщення зерна Держрезерву з Харківської  до Черкаської області.

Держрезерв цькують перевірками не вперше. Чогось подібного слід було очікувати. Ми впевнені, все це  «полювання на відьом» відкрито не просто так. Саме зараз в уряді очікує свого розгляду питання щодо виведення підпорядкування Держрезерву безпосередньо від Міністерства економічного розвитку та торгівлі та безпосереднє підпорядкування системи Кабінетові Міністрів України. Проект рішення щодо цього питання за погодженням з  Міністерством юстиції України, Міністерством фінансів України, Нацдержслужбою Міністерство економічного розвитку та торгівлі вже передало на розгляд у Кабмін.

Зрозуміло, що офіційні причини перевірок – ширма, однією з причин такої активізації є й знищення Держрезервом так званого «осиного гнізда» – корупційних схем,  напрацьованих роками на ДП «Хлібна база №85».

Всі перевірки вкотре проходять з ініціативи та за підтримки  Мінекономіки та безпосередньо замміністра Юрія Бровченка. Саме з їх подачі прокуратура Києва активізувалася для «всебічного» та «незаангажованого» розслідування.

Окрім того, сьогодні Міністр Мінекономрозвитку Степан Кубів підписав рішення про одночасну позапланову перевірку Держрезерву ще й стосовно охорони держтаємниці за результатами перевірки СБУ.  

Офіційно заявляємо, що всі подібні дії вважаємо заангажованими, такими, що дестабілізують роботу держагентства, та псують імідж системи в цілому як всередині країни, так і перед міжнародною спільнотою.

Разом з тим ми гарантуємо свою відкритість, готові всіляко сприяти об’єктивному розслідуванню та готові надати усю необхідну документацію.

З історії питання. Дана історія розпочалася у 2016 році, коли було порушено кримінальне провадження по факту ймовірного закладення до Державного резерву неякісного литовського дизельного палива. Проте закупівля не відбулася, шкоди державним інтересам не завдано і жодних державних коштів не було використано. Враховуючи безперспективність даної справи, слідчі Генпрокуратури України у рамках кримінального провадження розпочинають розслідувати факти щодо можливого псування службовими особами Держрезерву дизельного пального у кількості 18 тис. тон, яке закладено у 2015 році ТОВ «ВОГ АЕРО ДЖЕТ» на дострокове зберігання до Держрезерву. Якість дизпалива була перевірена за всіма показниками та у повному обсязі відповідала вимогам ДСТУ 4840:2007 «Паливо дизельне підвищеної якості». Жодних об’єктивних даних про вчинення кримінального правопорушення не було встановлено.

Однак, для ініціаторів перевірок такі висновки були неочікуваними, тому в рамках даного провадження починають розслідувати й факти по переміщенню зерна Держрезерву з підприємства «Хлібна база №85»  до «Златодару». При цьому, особливу увагу закликаємо звернути на той факт, що слідчі вимагають документи без зазначення підстав відношення даних матеріалів по зерну до кримінальної справи по пальному.

Таке «шиття білими нитками» та бажання ухопитись бодай за щось, прямо вказують на незаконність та замовність цих розслідувань, а також необґрунтованість звинувачень на адресу Держрезерву.

Задля об’єктивності та неупередженості Держрезерв звертається до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, групи народних депутатів та Кабінету Міністрів України з проханням втрутитися в ситуацію та взяти під особистий контроль дане кримінальне провадження для недопущення порушення норм чинного законодавства.