Коментар Державного агентства резерву України до новини стосовно розкрадання і незаконного вивезення майна Держрезерву

Опублікованою новиною на офіційному вебсайті Національного антикорупційного бюро України зазначається, що завдяки діям детективів Національного антикорупційного бюро України припинено злочинні дії  з розкрадання насіння соняшника Держрезерву на 2,7 млн грн, вилучено документи, якими підтверджується протиправна діяльність та окремо акцентовано увагу, що службовці Держрезерву дві доби перешкоджали поверненню майна на зберігання.

Варто наголосити, що у державних підприємств системи державного резерву на сьогодні не знаходиться на відповідальному зберіганні насіння соняшника державного резерву.

Відповідно до установчих документів державного підприємства «Охтирський комбінат хлібопродуктів», підприємство має право надавати послуги зі зберігання, відвантаження, заготівлі та реалізації сільськогосподарської продукції. При цьому, вагомим джерелом фінансових надходжень для державних підприємств, що належать до сфери управління Держрезерву, є кошти, які надходять за зберігання зерна державного резерву, Аграрного фонду України та інших суб’єктів господарської діяльності.

Окремо зазначаємо, що посадові особи Держрезерву ніяким чином не перешкоджали роботі детективів Національного антикорупційного бюро України та поверненню майна на зберігання. Невідкладно, після отримання інформації від Національного антикорупційного бюро України щодо описаної вище ситуації, керівники державного підприємства «Охтирський комбінат хлібопродуктів» та філії «Хлібна база» державного підприємства «Охтирський комбінат хлібопродуктів» були відсторонені від виконання посадових обов’язків на час проведення досудового розслідування.

Крім того, Державним агентством резерву України розпочато службову перевірку на державному підприємстві «Охтирський комбінат хлібопродуктів» та філії «Хлібна база» державного підприємства «Охтирський комбінат хлібопродуктів» з метою з’ясування вищевказаних фактів.

Інформуємо, що Державне агентство резерву України сприяє Національному антикорупційному бюро України у здійсненні досудового розслідування кримінального правопорушення.