Держрезерв готовий впроваджувати ф’ючерсні контракти по аграрному та нафтовому напрямах

Держрезерв готовий впроваджувати ф’ючерсні контракти  по аграрному та нафтовому напрямах

Після вдалого пілотного проекту по запровадженню торгівлі поставними ф’ючерсними контрактами на зернові, перші торги якого  відбулися з поставкою пшениці на ДП «Хлібна база № 76» (Миколаївська обл.), Держрезерв готовий «відпрацювати» цей біржовий інструмент і на інших елеваторах. Більше того - обговорити можливості та інструменти поставних ф’ючерсів по нафтопродуктах. Таку думку озвучив Голова Держрезерву під час робочої зустрічі з директорами підприємств системи та представниками «Української біржі», «Української енергетичної біржі» та Нафтогазової Асоціації України.

Голова Правління «Української біржі» Олег  Ткаченко наголосив, що зараз розглядається можливість проведення торгівлі за єдиною ціною з поставкою на пулі елеваторів. «Українська біржа» за підтримки НКЦПФР отримала нову специфікацію на ф'ючерсні контракти на зерно і кукурудзу з поставкою на CPT Odessa, пунктами відправки якої будуть і елеватори системи Держрезерву. Уже визначено, що на другому етапі будуть задіяні елеватори  Миколаївської, Дніпропетровської та

Кіровоградської областей. «Ці елеватори підтверджують наявність у себе необхідної кількості зерна для проведення угод, а також протягом 24 годин готові відвантажити його в будь-яку точку країни», – підкреслив Вадим Мосійчук.

У перспективі розглядається можливість торгівлі поставними ф’ючерсними контрактами на нафту та нафтопродукти на комбінатах Держрезерву -  «Зірка»», «Рекорд»» та «Айстра»».