Таку думку озвучив Голова Держрезерву на брифінгу 7 грудня 2017 року, організаторами якого виступила Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України спільно з Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору».
«В рамках реформування ми розглядаємо запровадження на підприємствах системи Держрезерву ф’ючерсних контрактів з поставкою базового активу, як можливість для держави більш ефективно управляти матеріальними цінностями, – зауважив Вадим Мосійчук. – Саме сьогодні на "Українській біржі" відбувся старт торгів ф'ючерсним контрактом з поставкою на ціну пшениці СРТ Одеса. Це фактично другий етап пілотного проекту з організації торгівлі поставними ф'ючерсними контрактами на сільськогосподарську продукцію. Уже проведено дві нові угоди на елеваторах Держрезерву – Дніпровському підприємстві "Хлібна база №73" та Миколаївському підприємстві «Хлібна база №76», допущених до організації поставки. Ми маємо ще сорок контрактів, які свідчать про зростання довіри до цього інноваційного біржового інструменту.»
Нагадаємо, що перша успішна угода по запровадженню ф’ючерсів на пшеницю відбулася саме на Миколаївському підприємстві Держрезерву «Хлібна база №76» влітку 2017. В наступному році Держрезерв готовий «відпрацювати» можливості та інструменти поставних ф’ючерсів і по нафтопродуктах.
Загалом, у перспективі п'яти років Україна має шанс створити ринок ф'ючерсних контрактів на агропродукцію у розмірі приблизно 8 млрд.дол. США, а по енергоносіях - в обсязі понад 20 млрд.дол. США. Про це резюмували учасники міжнародної конференції "Розвиток товарного біржового ринку", в рамках якої відбувся прес-брифінг.