Держрезерв до нового маркетингового року готовий

Усі підприємства агронапрямку Держрезерву повністю готові до приймання урожаю та нового заготівельного сезону 2019/2020 рр. За словами Голови Держрезерву Вадима Мосійчука,  найближчим часом будуть оголошенні процедури на закупівлю зерна нового врожаю 2019 року по усіх агропідприємствах системи Держрезерву.

До початку нового маркетингового сезону по усіх підприємствах було проведено організаційно-технічну підготовки технологічного обладнання, будевель та споруд.

Вчасно підготовлена матеріальна база  ДП "Куліндорівський КХП" дозволила вже з 14 червня розпочати приймання зерна нового врожаю (ячменю та пшениці). Для комфортних умов для сільгосптоваровиробників елеватор ДП "Куліндорівський КХП" переведений на роботу в цілодобовому режимі, що практично унеможливлює створення черг для вивантаженння авто, кількість яких за добу сягає понад 100 одиниць. За 5 діб приймання зерна на елеватор підприємства на зберігання вже надійшло понад 7 тис тонн зерна ячменю та пшениці, якщо такі темпи заготівлі збережуться до середини липня, то це дасть змогу прийняти на зберігання понад 50 тис тонн ранніх зернових нового врожаю 2019 року.

На ДП “Златодар” до нового сезону підійшли ґрунтовно -  встановили пасажирський ліфт на елеватор, відремонтували склади та обладнання, відремонтували зерносушарки та технологічне  обладнання, замінили транспортерні стрічки на складах, здійснили повірку лабораторного обладнання та приладів безпеки, вузлів обліку природного газу. Крім цього було проведено технічне обслуговування та повірку автомобільних вагів  та технічне обслуговування локомотива.

ДП «Хлібна база № 73»  до 2019 маркетингового року пройшло процес переходу на новий рівень – здатність на завантаження маршруту 54 вагони зерновози за дві доби із врахуванням особливостей  безперебійного приймання партій зерна.

На ДП «Охтирський КХП» проведена повна реконструкція зерносушарок для ефективнішого й економнішого сушіння зернових. Також для  збільшення кількості одночасного завантаження вагонів реконструйовано залізничне полотно на підприємстві.  

Зауважимо, що на усіх підприємствах впроваджено європейську модель контролю над якістю та безпечністю харчових продуктів НАССР, виробничо-технологічні лабораторії відповідають вимогам ДСТУ ISO.

Переглянута і цінова політика вартості платних послуг із урахуванням здороження вартості енергоносіїв, заробітної плати та інших матеріальних складових, однак із розробленою системою пільг та заохочень для підвищення ефективності заготівлі.

Довідково

На сьогодні агропідприємства Держрезерву потужністю більше 1 млн тонн пропонують свої послуги з приймання, очищення, зберігання, сушіння та відвантаження ранніх та пізніх зернових,  виробництва борошна та комбікормів, послуги з переробки зерна, жита. Сертифіковані лабораторії, оснащені сучасним обладнанням, забезпечують контроль якості матеріальних цінностей на всіх етапах. Обсяг зберігальних потужностей та вантажообіг надалі збільшуватимуться, та й структура підпорядкування буде змінена. На сьогодні Держрезерв веде активну роботу в напрямку об’єднання своїх аграрних активів у холдингову структуру «Агрорезерв» з подальшою корпоратизацією.