Через борги перед Держрезервом усе майно «Житомирського бронетанкового заводу» заарештовано

Житомирським відділом ДВС накладено арешт на все рухоме і нерухоме майно ДП «Житомирський бронетанковий завод» та відкрито виконавче впровадження на загальну суму майже 7,5 млн грн.

Як повідомлялося раніше, Держрезерв виграв Апеляційний суд проти боржника, довівши у судовому порядку факти закладки Держрезервом матцінностей мобрезерву (20 двигунів УТД-20 вартістю 6,8 млн грн) та неналежного виконання заводом його зобов’язань і  незабезпечення збереження цінностей.

Представниками Держрезерву було проведено позапланову перевірку наявності, умов зберігання, обліку та звітності матеріальних цінностей мобілізаційного резерву, які знаходяться на відповідальному зберіганні «Житомирського бронетанкового заводу» . За результатами проведеної перевірки було зафіксовано факт самовільного використання нерозброньованих матеріальних цінностей мобілізаційного резерву та складено відповідний акт. Відповідач визнав факт відчуження ним матеріальних цінностей мобілізаційного резерву без отримання належного дозволу. Однак в добровільному повернути зазначені матеріальні цінності до мобілізаційного резерву відмовився.

«Усі дії Держрезерву спрямовані винятково на захист інтересів держави, - наголосив Голова Держрезерву. – Стягнуті кошти за виконавчим впровадженням будуть спрямовані до загального фонду державного бюджету. За нинішніх умов воєнної агресії дії бронетанкового заводу розцінюються  не лише як фінансові збитки державі, а й як один з факторів, що ставить під загрозу її безпеку».

Довідково

20 двигунів УТД-20 у період з 1983 по 1985 роки були закладені Держрезервом на відповідальне зберігання на підприємство «Житомирський бронетанковий завод». Всупереч законодавству про державний матеріальний резерв, у жовтні 2014 року без рішення Уряду, лише за письмовою вказівкою колишнього директора заводу мотори було видано в дільницю №2 на переконсервацію. До теперішнього часу двигуни не повернуті. За даним фактом СУ ГУ НП у Житомирській області було порушено кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України, а також Держрезервом переданий відповідний позов до  суду.

Згідно Рішення Господарського суду м. Києва від 11 червня 2018 року державне підприємство «Житомирський бронетанковий завод» зобов’язано повернути до державного резерву двигуни УТД-20 у кількості 20 штук, а також сплатити на користь Державного агентства резерву України штрафні санкції та судовий збір Дане рішення відповідач намагався оскаржити у апеляційному суді.

28 лютого 2019 року Північний апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу Держрезерву, за якою «Житомирський бронетанковий завод» повинен сплатити Державному агентству резерву України 6,8 млн грн штрафних санкцій  за незабезпечення збереження матеріальних цінностей мобілізаційного резерву.