У ДО “Укрпродконтракт” під керівництвом директора організації Євгена Шепаровича проведено спеціальне об’єктове навчання з цивільного захисту на тему: “Дії органів управління та сил цивільного захисту організації у разі виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру”.
Навчання проводилося відповідно до плану-графіку проведення практичної підготовки осіб керівного складу і фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів цивільного захисту на підприємствах, в установах, організаціях м. Ужгород у 2019 році. До участі у проведенні спеціального об’єктового навчання залучались: керівний склад ДО, комісія з питань надзвичайних ситуацій, комісія з питань евакуації, керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації; формування цивільного захисту: група з питань оповіщення, штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, диспетчерська служба, команда ВВО, аварійно-ремонтна ланка, пост контролю рівня загазованості, санітарний пост, служба охорони; робітники та службовці, які не входять до складу формувань цивільного захисту.
У підготовці та проведенні спеціального об’єктового навчання активну участь взяли головний інженер Ю. Ерфан, начальник дільниці зберігання І. Шиб та начальник команди ВВО Б. Петрішка. Консультативно-методичну допомогу при підготовці та проведення навчання здійснював майстер виробничого навчання циклу практичної підготовки обласних та м. Ужгород курсів навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Закарпатської області В. Волошин.
У заході також взяли участь голова Ужгородської районної державної адміністрації та представники цивільного захисту міської та районної влади.
Керівний склад ДО «Укрпродконтракт» пройшов функціональне навчання у сфері цивільного захисту в навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Закарпатської області.
На першому етапі навчання «Виконання попереджувальних заходів ЦЗ при загрозі виникнення стихійного лиха – сильний дощ, ураганний вітер 29-30 м/с, при поривах до 35 м/с» було представлено загальну обстановку, порядок дій, навчальні точки, сигнали оповіщення та управління. За вказівкою керівника навчання секретар комісії з питань НС провів оповіщення членів комісії, а голова комісії з питань НС об’єкту провів її позачергове засідання, на якому були заслухані пропозиції щодо заходів, необхідних щоб зменшити вплив стихії на роботу підприємства.
На другому етапі тренування «Організація та проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт при ліквідації наслідків аварії техногенного характеру на об’єкті підвищеної небезпеки були задіяні формування цивільного захисту». За легендою внаслідок механічного (корозійного) зношення цистерни, для зберігання аміаку, відбулася її розгерметизація з подальшим розливом аміаку по території зони АХУ.
Після отримання інформації, черговий диспетчер інформував про аварію відповідальних посадових осіб, увімкнув систему оповіщення та повідомив аварійно-рятувальні служби та чергового органу місцевого самоврядування. На підприємстві відбулося засідання комісії з питань надзвичайних ситуацій та евакуація персоналу. На місці виникнення аварії керівник поста контролю рівня загазованості провів розвідку ділянки та її огородження. Члени добровільної пожежної команди розгорнули робочу рукавну лінію з комбінованим стволом для подачі розпиленого водяного струменя до осередку аварії з метою осаджування хмари аміаку. Розгортається штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації із залученням необхідних сил і засобів. На місце аварії прибувають підрозділи ДСНС, які після проведення розвідки, використовуючи наявні сили та засоби, подають вогнегасні речовини для локалізації та ліквідації джерел загорання. Група радіаційного та хімічного захисту провела розвідку місця аварії, визначила зону загазованості та здійснює аварійні роботи щодо герметизації місця пошкодженої цистерни за допомогою аварійно-рятувального обладнання. По сигналу оповіщення на місце події прибув екіпаж патрульно-постової служби Ужгородського відділення Ужгородського відділу поліції ГУ НП в Закарпатській області та оперативна група ТОВ «Закарпатгаз».
На завершальному етапі навчання члени санітарного поста відпрацьовували умовну ввідну щодо надання домедичної допомоги потерпілому з числа членів добровільної пожежної команди. На завершення навчання директор ДО «Укрпродконтракт» провів розбір, на якому детально проаналізовано та оцінено практичні заходи, які виконувалися, та конкретні дії учасників.