Рятувальники провели навчання на "Рекорді"

На ДП "Комбінат "Рекорд", м. Житомир, відбулися перевірочні тактико-спеціальні навчання щодо організації ліквідації надзвичайних ситуацій пов’язаних з вибухами та пожежами на підприємствах зберігання та переробки нафтопродуктів. "Рекорд" є об’єктом підвищеної небезпеки, адже на його території знаходиться 51 резервуар для зберігання пально-мастильних матеріалів загальною місткістю 255 тис. куб. м.

За тактичним задумом, у результаті порушення технологічного процесу стався вибух із подальшим загоранням одного резервуару з нафтопродуктами. Усі підрозділи - від чергової охорони до підрозділів ДСНС, відпрацювали ситуацію по ліквідації пожежі та евакуації людей у безпечні зони. Одночасно з гасінням осередку пожежі, рятувальники "обіграли" й охолодження прилеглих резервуарів, щоб упередити їх загоряння. Врешті решт  розповсюдження полум’я було зупинено, а  пожежу ліквідовано. 

До навчань залучалися сили та засоби Житомирського міського гарнізону оперативно-рятувальної служби цивільного захисту у кількості 40 чоловік особового складу і 9 одиниць основної та спеціальної техніки, а також добровільна пожежна дружина нафтобази – 15 працівників та 2 одиниці техніки.

По закінченню тренувань було підбито підсумки та визначено недоліки, які необхідно усунути в подальшому. Також було проведено екскурсію по об’єкту з метою ознайомлення з його особливостями, що допоможе підрозділам ДСНС краще орієнтуватися на його території в разі виникнення надзвичайної події.

S5650037.JPGS5650079.JPG

S5650086.JPGS5650021.JPG