Результати ДП «ОХТИРСЬКИЙ КХП»  за  1 півріччя 2018 року

Результати  ДП «ОХТИРСЬКИЙ КХП»  за  1 півріччя 2018 року

За результатами фінансово-господарської діяльності ДП «Охтирський КХП» за 6 місяців чистий дохід склав  25,5 млн. грн., що в порівнянні з аналогічним періодом минулого року більше на   68 %.  Збільшенню  доходів сприяло збільшення тарифів, завантаженості та експорт кукурудзи до Єгипту та країн ЄС. Про це під час Погоджувальної ради за підсумками 1 півріччя поточного року повідомив Генеральний директор Охтирського КХП Дмитро Садовський.

Найбільша частка зароблених коштів вкладається у модернізацію підприємства. «За звітний період було придбано автоматичний пробовідбірник, вимірювач вологи зерна,  генератор “FORTE”, відремонтовано зерносушарки, - зазначив директор, - також адмінбудівлю було переведено на електроопалення (економія 445 тис. грн/6 міс.) Ми відновили роботу млина по переробці жита в борошно. І зараз розглядається питання закупівлі зерна з подальшою переробкою».

На друге півріччя на підприємстві планують здійснити модернізацію зерносушарок та млина для збільшення потужностей, відремонтувати зерносклади, розширювати види діяльності тощо.

Довідково

Основними видами діяльності Охтирського КХП є зберігання зернових, виробництво борошна і комбікормів, калібрування гібридного насіння кукурудзи.

В своєму розпорядженні комбінат має два елеватори місткістю 43 тис. тон та 10 тис. тон відповідно. Крім цього, наявні складські приміщення місткістю 25 тис. тон зерна. Перевірка якості зерна проводиться сертифікованою лабораторією підприємства.

Враховуючи складські можливості зберігання зернових культур, ДП «Охтирський КХП» має змогу приймати за добу 1500 тон зернових автотранспортом та 800 тон зерна залізничним транспортом. Технічні можливості елеватора дозволяють приймати 2 зернові культури одночасно. Потужність відвантаження складає 600 тон зерна за добу автотранспортом і 960 тон за добу зерна залізничним транспортом.

Крім цього, комбінат має в своєму розпорядженні млинзавод трьохсортового помолу борошна потужністю 210 тон/добу та обдирного помолу жита потужністю 120 тон/добу, комбікормовий завод потужністю 100 тон/добу, а також кукурудзяно-калібрувальний завод  по калібровці гібридного насіння кукурудзи потужністю   100 тон за добу із сушаркою СКП100 потужністю 80 тон/год.