На ДП «Охтирський КХП» триває заготівля зерна

На ДП «Охтирський КХП» триває заготівля зерна

Сезон активної заготівлі зерна триває на усіх аграрних підприємствах Держрезерву. На цей час ДП «Охтирський КХП, яке спеціалізується на зберіганні зернових, виробництві борошна і комбікормів, калібруванні гібридного насіння кукурудзи,   уже прийнято 3 тис. тонн пшениці, 400 тонн інших культур. Про це повідомив директор підприємства  Дмитро Садовський.

«В серпні плануємо прийняти 7 тис. тонн пшениці, – зауважив керівник комбінату. – Загалом  за  маркетинговий сезон підприємство планує прийняти   120 тис. тонн зернових. В розрізі ранніх культур – 10 тис. тонн пшениці, а серед пізніх культур, що зазвичай складають основний об’єм зернових, які на зберігання приймає ДП «Охтирський КХП», кукурудзи 100 тис. тис. тонн, соняшника та сої 10 тис. тонн»

Минулого року «Охтирський КХП» прийняв 100 тис. тонн зернових культур. Цього року запланували збільшити об’єми до 120 тис. тонн.

У планах на друге півріччя - модернізація млина по переробці жита в борошно. На разі розглядається питання закупівлі зерна з подальшою переробкою. Власним коштом до початку маркетингового сезону на комбінаті було придбано автоматичний пробовідбірник, вимірювач вологи зерна,  відремонтовано зерносушарки тощо.

Нагадаємо, що на базі кожного підприємства Держрезерву працюють сертифіковані лабораторії, оснащені сучасним обладнанням, що допомагають визначати та контролювати якість матеріальних цінностей на всіх етапах.

Як  раніше повідомляв Голова Держрезерву Вадим Мосійчук, з початком жнив Держрезерв планує закупівлі зерна пшениці 2 і 3 класу нового врожаю 2018 року по усіх 10 агропідприємствах системи Держрезерву для закладання  на потреби держави в обсязі до 40 тис. тонн.