Хлібна база №85 прийняла перше зерно нового врожаю

Одне з підприємств Держрезерву ДП «Хлібна база №85», що знаходиться на Харківщині, прийняло на зберігання перші 42 тонни зерна нового врожаю 2018 року. Про це повідомив директор ДП «Хлібна база №85» Олександр Марчук.

За його словами, це перша партія із запланованих на новий маркетинговий сезон 65  тис. тонн.  

«Окрім безпосередньої нашої діяльності щодо зберігання державних резервів, ми активно розвиваємо й напрям співпраці з іншими поклажодавцями. На маркетинговий сезон 2018/2019 вже маємо ряд договорів з новими контрагентами на поставку для зберігання 45 тис. тонн зерна. Така діяльність дає нам можливість заробляти додаткові кошти та вкладати їх у модернізацію своїх потужностей. Стартували з прийманням цього року дещо раніше, аніж завжди. Цьому сприяють погодні умови. По завершенню сезону збору ранніх зернових, прийматимемо й пізні культури: до 10 тис. тонн кукурудзи та 10 тис. тонн соняшника», - прокоментував очільник підприємства.

При цьому, Олександр Марчук зауважив, що у минулому маркетинговому сезоні 2017/2018 об‘єм прийнятих на зберігання зернових  сягнув позначки 60 тис. тонн. Для ефективності управління запасами та контролю на усіх підприємствах агронапряму Держрезерву було встановлено спеціалізовані системи небулізації, розроблені за французькою технологією,  а також спеціальне програмне забезпечення, що дозволяє централізовано в режимі реального часу контролювати всі процеси, що відбуваються на елеваторах та зберігальних потужностях системи.

Слід зазначити, що загалом всі підприємства, що формують аграрний напрям Держрезерву, цьогоріч планують поповнити свої потужності на понад 600 тис. тонн зерна.

Нагадаємо, нещодавно, Голова Держрезерву Вадим Мосійчук повідомив, що у 2018 році Держрезерв рекордно поповнить свої запаси на суму понад 980 млн. грн. Найближчим часом будуть оголошенні нові тендери на закупівлю зерна пшениці 2 і 3 класу нового врожаю 2018 року по усіх 10 агропідприємствах системи Держрезерву для закладання  на потреби держави в обсязі до 40 тис. тонн.

 Довідково. ДП «Хлібна база № 85»  (входить в систему Держрезерву України) - одне з потужних бюджетоутворюючих підприємств району по зберіганню зерна. Підприємство спеціалізується на прийманні, зберіганні та відвантаженні зернових та олійних культур на потреби держави. Введене в експлуатацію в 1936 році. Місткість ДП «Хлібної бази № 85» складається з 2-х механізованих зерносховищ, елеваторів та зерносушарок. Потужність приймання ДП «Хлібна база № 85» становить 500 т. за добу залізничним транспортом та 1500 т. за добу автотранспортом.