Реалізація енергоефективних проектів – один із пріоритетів Держрезерву

Представники влади, лідери великих бізнесів у секторі «зеленої» енергетики України та Німеччини зібралися  у Львові на міжнародну фахову конференцію, щоб обговорити здобутки та плани розвитку «зеленої» енергетики, а також її привабливість для інвесторів в Україні. Участь у форумі взяв і Голова Держрезерву України Вадим Мосійчук, адже у рамках модернізації підприємств Держрезерв зацікавлений у налагодженні зв’язків із іноземними інвесторами у частині  розвитку сонячної, вітро- та біоенергетики.

 «Враховуючи тенденції розвитку проектів по відновлювальній енергетиці, Держрезерв активно вивчає можливості переходу підприємств на альтернативні джерела. В минулому році наше підприємство «Златодар» запустило сонячну електростанцію, яка дає можливість економити понад 200 тис. грн. на рік. Розуміємо, що за енергоефективністю майбутнє, в арсеналі наших підприємств понад 300 кв. м. дахів, які можуть бути використані інвесторами під зелений тариф. Тому ми відкриті до співпраці, - зауважив Голова Держрезерву. – Але актуальним питанням залишається рентабельність проектів та джерела їх фінансування. Тому робота у цьому напрямку продовжується. Особливу вдячність висловлюємо Держенергоефективності за співпрацю у реалізації наших енергоефективних починань.»

Слід зазначити, що під час форуму Держрезервом та Десігнерджі Лтд – швейцарською компанією-лідером у галузі інтегрованих сонячних покрівельних систем, було підписано Протокол зустрічі про спільне розуміння у розробці та реалізації сонячних проектів за допомогою технології Designergy для будівель, складських приміщень, що знаходяться у сфері управління Держрезерву.

Питання енергетичної  незалежності актуальне і для держави, і для соціуму, для органів влади, і для бізнесу. Учасники також обговорили роль відновлюваної енергетики, стан та практичний досвід застосування, інвестиційні можливості, презентували цікаві проекти та компанії в галузі альтернативної енергетики тощо.

Нагадаємо, що в Україні діють енергетична стратегія України, національний план дій з відновлювальної енергетики.  “Зелений” тариф – зафіксований в євро до 2030 р. та гарантований Законом. Україна ратифікувала Паризьку угоду по клімату від 2015 р., що в тому числі передбачає перехід на чисті джерела енергії. Перші реалізовані бізнес-проекти починають повертати інвестиції.