Офіційна заява Державного агентства резерву України щодо Звіту Рахункової палати

Офіційна заява Державного агентства резерву України  щодо Звіту Рахункової палати

Державне агентство резерву України у відповідь на оприлюднення Звіту Рахункової палати про проведення аудиту ефективності управління матеріальними цінностями державного матеріального резерву офіційно заявляє про заангажованість, упередженість та неприпустимість дій члена Рахункової палати Іванової І.М., що і призвело до затвердження необґрунтованих висновків.

Щоб прояснити ситуацію, зазначимо, що у 2018 році в Держрезерві за дорученням пані Іванової розпочато аудит, метою якого було встановлення фактичного стану справ та надання оцінки щодо ефективності використання у 2017-2018 роках бюджетних коштів на управління матеріальним цінностями державного матеріального резерву їх розпорядниками та одержувачами; законності, своєчасності і повноти прийняття управлінських рішень учасниками бюджетного процесу; стану внутрішнього контролю розпорядників бюджетних коштів. Терміни проведення контрольного заходу, який мав тривати із серпня по листопад 2018, постійно продовжувалися відповідними дорученнями (від 15.11.2018 №04-715,  від 30.11.2018 №04-761, від 16.01.2019 №04-27, від 17.01.2019 №04-153).

 Наголошуємо, що дії членів контрольної групи під керівництвом Іванової були спрямовані не на вивчення реальної ситуації в системі державного резерву, а на пошук якихось умовних порушень задля звинувачення та притягнення Голови Держрезерву до відповідальності з метою зведення особистих рахунків. Зауважимо, що в силу виконання посадових обов’язків, перебуваючи на посаді в Мінекономрозвитку, Іванова І.М. забезпечувала формування державної політики у сфері державного матеріального резерву. Але у 2015 році  через ряд виявлених порушень та непрофесійні й некомпетентні дії була звільнена міністром економічного розвитку і торгівлі України Айварасом Абромавичусом із займаної посади. На сьогодні проведений аудит ефективності управління Держрезервом під головуванням зацікавленої особи - Іванової І.М. має прямі ознаки конфлікту інтересів, а результати (Звіт) такої перевірки є заангажованими та необґрунтованим.

Окремо хочеться звернути увагу на те, що у 2015 та 2017 роках Рахунковою палатою проводився аудит управління матеріальними цінностями державного матеріального резерву. Під час проведення цих контрольних заходів дії працівників Рахункової палати були злагоджені та направленні на встановлення фактичного стану справ та надання оцінки щодо ефективності використання бюджетних коштів. Робота під час проведення перевірки була комунікативною,  побудована на принципах гласності та законності. Члени контрольної групи, які проводили аудит у 2018 році, залучались і до перевірок Держрезерву в попередні роки. Однак  через тиск Іванової І.М. цього разу умисно відобразили в звіті неправдиву інформацію з посиланням на недостовірні та викривлені факти та не врахували жодних пояснень Держрезерву.

Своє упереджене ставлення та використання службових повноважень пані Іванова продемонструвала неодноразово. В грубій некоректній формі висловлювалась на адресу керівника Державного агентства резерву, не надала можливості Голові Держрезерву ознайомитись із проектом документу.

Усі наступні спроби Вадима Мосійчука ознайомитись із проектом Звіту не принесли успіху. Прискіпливі перевірки на вході до адмінбудівлі, пошуки  пристроїв, які мають технічні можливості щодо несанкціонованого аудіо-, відео-зйомки та фотографування документів та багато іншого, що відбувалось, виходило за межі норм чинного законодавства. Така ситуація в органі влади є вкрай обурливою та викликає велике занепокоєння, адже грубо порушують норми Закону України «Про Рахункову палату», якими визначено, що діяльність ґрунтується на принципах законності, незалежності, об’єктивності, безсторонності, гласності та неупередженості.

Ще на початку перевірки Вадим Мосійчук попереджав про наявний конфлікт інтересів та листом від 19.02.2019 №566/0/4-19 просив провести службове розслідування стосовно Іванової І.М. Станом на сьогоднішній день відповідь на адресу Держрезерву не надходила.

Державне агентство резерву України офіційно звернулося до Голови Рахункової палати України із проханням відкликати передчасно затверджений Звіт про результати аудиту ефективності управління матеріальними цінностями від 26.02.2019 №4-4 та врахувати пояснення Держрезерву.

Відповідні звернення про недопущення неправомірних та заангажованих рішень представниками застарілої та корумпованої чиновницької системи управління були надіслані до Адміністрації Президента, Кабінету Міністрів, Державного бюро розслідування, Національного антикорупційного бюро України тощо.

Наголошуємо, що оприлюднений Звіт вводить в оману суспільство та державні органи влади. Своїм заангажованим підходом до перевірки та спотвореними висновками наносить шкоду авторитету як Рахункової палати, так і Держрезерву в цілому. Окремо зазначаємо, що уже направлено матеріали до судових органів з метою оскарження даного Звіту та матеріали до правоохоронних органів стосовно неправомірності дій Іванової І.М.