Делегація Держрезерву відвідала Литовську Республіку

Делегація Держрезерву відвідала Литовську Республіку

В рамках візиту до Литви делегація Держрезерву відвідала компанію «Клайпедос нафта», яка має наймодернізованіші нафтові термінали в Європі в Клайпедському порту. Крім того побували на нафтовому терміналі Субачюс, який введено в експлуатацію в 1964 році й за структурою подібний до нафтових комбінатів Держрезерву.

 «Клайпедос нафта» постійно розбудовується й стрімко збільшує потужності на східному узбережжі Балтійського моря. Цікавим була можливість для представників Держрезерву відвідати портові нафтові термінали, де  здійснюється найбільша перевалка та зберігання  нафти та нафтопродуктів компанії. 

Голова Держрезерву України Вадим Мосійчук під час зустрічі з генеральним директором компанії «Клайпедос нафта» Міндаугасом Юсюсом обговорили можливість технічної допомоги Держрезерву з боку литовських колег у якості експертів при створенні компанії «Нафторезерв» в Україні.

Також відбулася зустріч із Віце-міністром  енергетики Литви Відмантасом Манцевічусом, на якій обговорили існуючу литовську модель мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів та зміни, внесені у новий законопроект.

Учасники української сторони ознайомилися з історією успіху, перспективами та структурою «Клайпедос нафта», акції якої у розмірі 73% належать Міністерству енергетики Литви, 10% - приватній компанії, 17 % котирується на Нью-йоркській біржі.

Представники Держрезерву побували на  терміналі-судні зрідженого природного газу Independence. Термінал потужністю 170 тис. куб. м. зрідженого газу був побудований майже за два роки та введений в експлуатацію у 2015 році. За 2017 рік терміналом було перевалено понад 1 млрд. куб. м., що складає 50% загального внутрішнього споживання Литви. 

Важливим результатом поїздки для Держрезерву є домовленість про підписання Меморандуму з компанією. Вдячні керівництву «Клайпедос нафта» за організацію поїздки та цікавий досвід для представників української делегації.