Златодар

Златодар
 • Шостак Роман Юрійович

 • Директор
 • Адреса:
  Черкаська обл., м. Золотоноша, вул. Шевченка, 47
 • Телефон:
  04737-5-24-47
 • E-mail:
  zlatodar.khp@gmail.com

На території, де зараз розташований комбінат хлібопродуктів, у 1904 році купець першої гільдії Зархін Мойсей побудував 5-ти поверховий млин з цегляними стінами. У 1932 році утворилось “Заготзерно”, яке повністю знаходилось при вокзалі.

В 1959 році три підприємства: млин, заготзерно і кукурудзяно- калібрувальний завод були об׳єднанні в єдине підприємство- Золотоніський комбінат хлібопродуктів .

В 1968 році почалась будова нового технологічного комплексу і допоміжних споруд, а в 1971 році здано в експлуатацію елеватор з місткістю 33,1 тис. тонн, в 1973 році було збудовано млин з потужністю 220 тонн зерна на добу 3-х гатункового помелу. В комплекс також входив крупоцех, який здали в 1973 році потужністю 80 тонн на добу перлової крупи і комбікормовий цех потужністю 220 тон/добу, зданий в 1974 році.

З січня 2001 року Золотоніський комбітат хлібопродуктів входить до системи Державного матеріального резерву України. В грудні 2003 року Золотоніський комбінат хлібопродуктів перейменовано в державне підприємство “Златодар”, до складу якого увійшов Іваньківський цукровий завод потужністю 1500 тонн переробки цукрових буряків за добу.

В даний час ДП “Златодар” – одне з найпотужніших підприємств системи Державного агентства резерву України. Територія комбінату – 27 га, зернова місткість – 97,4 тис.тонн, в т.ч. елеватор – 33,1 тис. тонн. В склад комбінату входить Пальмирське підзвітне хлібоприймальне підприємство з місткістю для зерна 36,5 тис. тонн.

Комбінат виконує весь комплекс операцій з зерном: його приймання від виробника,очищення від домішок з доведенням до відповідних кондицій, сушіння, зберігання та відвантаження споживачеві. Загальна потужністьзерносушарок, які працюють на природному газу, 226 планових тонн на годину. Комбінат здійснює промислову переробку зерна на пшеничне борошно, крупи, комбікорм. Для цього є потужні промислові цехи : – млинзавод потужністю 220 тонн зерна на добу 3-х гатункового 75% (15 + 50+10) помелу пшениці на борошно з місткістю готової продукції на 3,4 тис. тонн. – круп׳яний цех потужністю 60 тонн на добу з виробництва круп ячмінних перлових, круп з м׳якої пшениці подрібнених , круп горохових подрібнених; – комбікормовий цех потужністю 220 тонн на добу виробництва комбікормів; – хлібопекарня, яка має дві печі потужністю по 10 тонн хлібобулочних виробів на добу. На комбінаті працює котельна на природному газу, очисні споруди, дві артезіанські свердловини, АТС на 100 номерів (внутрішній телефонний зв׳язок).

На комбінаті працює 214 чоловік, включаючи хлібоприймальну діяльність, промислово-виробничий персонал, підсобне господарство та медпункту.