Хлібна база № 85

Хлібна база № 85
 • Очеретнюк Володимир Павлович

 • В. о. директора
 • Адреса:
  Харківська обл., м. Барвінкове, вул. Київська
 • Телефон:
  05757-4-21-02
 • E-mail:
  hlibbaza85@ukr.net

ДП «Хлібна база № 85» – це одне з потужних бюджетоутворюючих підприємств району по зберіганню зерна. Підприємство спеціалізується на прийманні, зберіганні та відвантаженні зернових та олійних культур.

З історії підприємства відомо, що ДП «Хлібна база № 85» було введене в експлуатацію в 1936 році. В роки війни майже всі споруди були зруйновані, згоріли склади напільного зберігання. Повне відновлення бази було закінчене в 1951 році. Місткість ДП «Хлібної бази № 85» складається з 2-х механізованих зерносховищ, до складу кожного з них входить елеватор (емність 28 т.т.) зерносховища напільного зберігання 7/1, 7/2, 7/3, 7/4 (емністю 9 т.т. кожний), що складає 92,6 т.т. Кожен елеватор складається з робочої вежі та 4-ох силкорпусів  (2 силкорпуси – по 60 одиниць, 2 силкорпуси – по 23 одиниці).

Зернові та олійні культури доставляються на територію підприємства автомобільним та залізничним транспортом. Потужність приймання ДП «Хлібна база № 85» становить 500 т за добу – залізничним транспортом та 1500 т за добу – автотранспортом. Після зважування на електронних вагах «ЕрМак ВА – 40-1-10» та добору проб на якість культур, що надійшли, розвантаження з автотранспорту здійснюється за допомогою автомобілерозвантажувачів елеваторів № 1, № 2. Розвантаження вагонів здійснюється в приймальний пристрій із залізничних колій в елеватор № 1. З бункерів приймального залізничного пристрою за допомогою стрічкових транспортерів зерно подається до норій продуктивністю 100т/год або ж на норії продуктивністю 175т/год в залежності від того, куди треба його покласти. Норії піднімають прийняте зерно і за допомогою засувок, самопливного, устаткування, стрічкових транспортерів розподіляють на надсилосному поверсі елеваторів № 1, № 2.

При надходженні на елеватор зерна з підвищеною вологістю після сепарування зерно потрапляє на зерносушарки ВТІ-15, 2ДСП-32/ потужність зерносушарок 1200 т за добу/ елеваторів № 1, № 2. Сушіння зерна здійснюється за допомогою потоків повітря, що подається у шахти вентиляторами і нагрівається до встановленої температури зпалюванням рідкого палива в топці зерносушарки. Рівномірність процесу сушіння зерна досягається за постійним переміщуванням зерна у середині шахт за допомогою затворів і норій продуктивністю 100т/год. По закінченню процесу сушіння зерно направляється в елеватор по самопливним трубам, стрічковим транспортерам та норіям. Відпуск зерна з елеваторів № 1, № 2 здійснюється в залізничні вагони та транспорт. Навантаження здійснюється самопливом зерна через труби. Аспірацією обладнані технологічні лінії елеваторів № 1, № 2 та робочої вежі.

На сьогоднішній час підприємство забезпечено необхідним технологічним обладнанням і кваліфікованим персоналом й може якісно виконувати роботи по прийманню, зберіганню та відвантаженню зернових культур.