ДО Комбінат Зірка

Генеральний директор — Швецов Антон Олександрович

вул. Республіканська, 127, м. Запоріжжя, 69067 / тел. 0612-35-20-44 / zirkazpg@gmail.com

ДО ««Комбінат «Зірка» входить до складу системи Державного агентства резерву України. Територія комбінату –28 га, резервуарна місткість – 104 тис.м3 . До складу комбінату входить структурний підрозділ в м. Бердянськ за адресою: вул. Мелітопольське шосе, 96 с місткістю резервуарів – 169 тис.м3 .

Основним видом діяльності комбінату є прийом нафтопродуктів із залізничних цистерн, танкерів, зберігання їх в резервуарному парку і відвантаження нафтопродуктів в автоцистерни, вагоно-цистерни або танкери. До складу підприємства входять такі основні і допоміжні виробничі ділянки: -причал прийому танкерів; -залізнична естакада; -продуктонасосна станція; -технологічні трубопроводи; -резервуарний парк зберігання світлих нафтопродуктів; -автоналивний майданчик; -склад паливно-мастильних матеріалів; -трансформаторна підстанція; -котельня і газопроводи. Нафтопродукти на територію нафтобази доставляються танкерами місткістю до 3600 м3 , залізничними вагоно-цистернами місткістю до 120 м3 або автоцистернами місткістю до 45 м3 .

На комбінаті здійснюються наступні технологічні операції: -прийняття нафтопродуктів з танкерів, вагоно-цистерн, автоцистерн в наземний резервуарний парк; -зберігання нафтопродуктів в стаціонарних наземних резервуарах; -відвантаження нафтопродуктів з резервуарного в річковий, залізничний і автомобільний транспорт. Для ліквідації викидів парогазової суміші бензинів в атмосферу та суттєвого зменшення втрат бензину при зберіганні його в резервуарах, заповненні і сливі з резервуарів, на комбінаті змонтована сучасна газозрівняльна система з м’якими резервуарами-газгольдерами МР-Г-З.