Про агентство

Державне агентство резерву України – центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері державного матеріального резерву. Діяльність Держрезерву спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра економічного розвитку і торгівлі.

Загальнодержавний матеріальний резерв нашої країни — унікальний за своєю життєвою необхідністю та історичною стійкістю інститут держави. У Держрезерві зберігаються всі матеріальні запаси, необхідні для забезпечення мобілізаційних потреб і невідкладних робіт при ліквідації наслідків великих стихійних лих, техногенних катастроф, збройних конфліктів. При потребі, у постраждалі райони оперативно направляються сотні тонн продовольчих товарів, медичне обладнання та майно, намети і ковдри, опалювальні прилади, пересувні електростанції, насосне обладнання, рятувальні човни, будівельну техніку та матеріали, що постійно знаходяться в повній готовності.

Державне агентство резерву України забезпечує гідний рівень прозорості роботи держпідприємств та якість корпоративного управління. Результатом впровадження реформи в підсумку буде відповідність української структури європейській моделі системи державного резерву.

Кількість працівників:

 • Центральний апарат – 71 шт. од.
 • Підприємства та організації – 2 612 шт. од

Підзвітні державні підприємства та організації Держрезерву(працюючі):

10 працюючих підприємств  аграрного сектору;

13 державних організацій (Вид діяльності: зберігання у складах, холодильниках та нафтових резервуарах)


Технологічний цикл, який проходять матеріальні цінності в державному матеріальному резерві, істотно відрізняється від подібних циклів у промисловості, на транспорті і в сільському господарстві, де також є етап зберігання.

Збільшена в порівнянні з ними у багато разів тривалість зберігання передбачає і принципово інші параметри цього процесу, і, як наслідок, більш високі вимоги до прийнятих на зберігання товарів і матеріалів, до споруд і обладнання, засобів і методик контролю, кваліфікації персоналу, організації роботи.

Місія Держрезерву

 • Connector.

  Забезпечення безпеки держави

  Управління мобілізаційним резервом для забезпечення оборонних потреб країни

 • Connector.

  Сприяння розвитку ринку

  Надавати державну підтримку різним галузям та організаціям з метою стабілізації економіки при тимчасових порушеннях постачання ключових сировинних і паливно-енергетичних ресурсів, продовольства в разі виникнення диспропорцій між попитом і пропозицією на внутрішньому ринку

 • Connector.

  Підтримка робіт по ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій

  Забезпечувати нагальні роботи при ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та потреби потерпілого від надзвичайних ситуацій населення

 • Connector.

  Надання гуманітарної допомоги

  Ніхто не застрахований від техногенних катастроф, землетрусів і повеней. Ось чому саме зараз, у відносно спокійний час, потрібно навести необхідні контакти. Маємо допомогти в разі біди.